Таг: марин

За 73.000 евра ПР агенција ќе го подобрува имиџот на градоначалникот...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин склучил договор со маркетинг агенција ,,Мек Кен“ , вреден 73.000 евра за да ги информира аеродромци...

,,Аеродром“ со нови сили и механизација за почиста општина

Во присуство на повеќе жители на Општина Аеродром и на градоначалникот Златко Марин, денеска во паркчето кај споменикот „Јане Сандански“, беше претставена...

И Лисиче плива во ѓубре, депонии на секој чекор

Жители на населбата Лисиче се жалат дека се заборавени од локалната самоуправа. Испратија неколку фотографии кои покажуваат ужасна еколошка состојба. Велат, диви депонии има...

ВМРО ДПМНЕ: Во Аеродром е донеасен нов ДУП за изградба на...

,,Нетранспарентно, без претходна консултација со жителите на општината, мнозинството во општина Аеродром, носат нови урбанистички планови со кои се предвидува изградба на огромни станбени...

Градоначалникот на Аеродром смета дека општина Центар постапува незаконски со мораториумите...

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, за „Макфакс“ вели дека не може да промени ништо ако деталните урбанистички планови се донесени на законски начин....

Се подготвува локацијата кај Мајчин дом за изградба на деветокатница(видео)

Жители на општина Аеродром регираат жестоко и бараат одговор од градоначалникот Златко Марин-што се случува на зеленилото крај Мајчин дом, кое според ДУП е...

Буџетот за животна средина во општина Аеродром ќе се зголеми за...

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, на 6.11.2017 година, во просториите на Општина Аеродром се сретна со претставниците на О2 Коалиција за чист воздух...

Златко Марин од СДСМ е новиот градоначалник на општина Аеродром

Според се уште неофицијални и нецелосни информации кои можат да се најдат на изборната мапа на ДИК, Златко Марин од СДСМ  го помина цензусот...

Златко Марин вети расчистување на дивите депонии во Аеродром

Се наоѓаме пред една од многуте диви депонии во општина Аеродром. Со години советничката група на СДСМ, но и многу граѓански организации апелираа до...

СДСМ бара надлежните органи да го истражат случајот со рекламната кампања...

  ,,Скандалот со кампања на Ивица Коневски и ВМРО-ДПМНЕ, од ден на ден добива се посериозни размери. Постои сомнеж за корупција, односно размена на услуги со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com