Таг: марихуан

Марихуаната за уживање во Канада ќе може да се нарача преку...

Сенатот на канадскиот Парламент одобри легализација на марихуаната за рекреативни цели со закон кој го регулира одгледувањето, дистрибуцијата и нејзината продажба. Земјата е прва меѓу...

Во викендичка двајца скопјани одгледувале марихуана во саксии (видео)

Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје со кривична пријава ги предаде лицата С.К. (25), и Г.К. (28), поради...

Италијанската полиција заплени 8 тони марихуана кај македонски државјани

Кај криминална банда од Македонија, италијанската полиција заплени 8 тони марихуана. Дрогата е фатена во близина на Венеција во заедничка акција на полициски патроли...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com