Таг: марко пејчиноски

Претседателот Иванов му честиташе на Марко Пејчиноски за препливувувањето на Охридско...

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја, денеска во Вила Билјана во Охрид, го примија Марко Пејчиноски кој го преплива...

,,Светско, а наше“-12 годишниот Марко Пејчиноски ја воодушеви јавноста

Сите му честитаат на дванаесетгодишниот Марко Пејчиноски од Охрид , кој вчера за 9 часа и 15 минути го преплива Охридско Езеро. Честитки пристигнуваат од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com