Таг: мартин шулц

Мартин Шулц противкандидат на Меркел за канцелар на Германија

Шулц неодамна се повлече од местото во Европскиот парламент, најверојатно за да се кандидира за канцелар. Меркел се соочува со тешка борба, заради намалената популарност...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com