Таг: мартин јанушев

Во отсуство на обвинетиот за убиство на Мартин Јанушев му е...

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело Убиство од чл.123 ст.1 од Кривичниот законик. Лицето е осомничено дека...

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски осомничен за убиство на...

Секуловски Филип Секуловски Филип од т.Славко м.Мирјана роден во Скопје на  30.12.1992 година, живее на ул„Мис Стон“ бр.26 б. во Скопје Филип Секуловски се товари за...

Распишана е меѓународна потерница по Филип С. за убиството на Мартин...

  Лицето со иницијали Ф.С. е осомничен како сторител на убиството кое пред две недели се случи во скопската општина Аеродром, пред зградата во која...

ВМРО ДПМНЕ: Агенцијата за обезбедување ,,Омерта Секјурити“ е партиска полиција на...

  ,,МВР се стави во заштита на убиецот на Мартин Јанушев, кој е криминалец близок до врвот на власта, истиот според гласините кои кружат во...

МВР распиша потерница по избеганиот затвореник Филип Секуловски кој се поврзува...

  Фото:  (На фотографијата е Раде Трајковски кого многумина го сметаат за нарачател на убиството на Јанушев) Управата за извршување санкции потврди дека од петок, денот...

ВМРО ДПМНЕ со морбидна позадина на видео бим бара одговор кој...

ВМРО ДПМНЕ и денеска бара МВР и министерот Спасовски веднаш да изчлезат во јавност и да дадат одговори за убиството на младиот Јанушев. Еве ја...

Младиот Мартин Јанушев е ликвидиран во заседа со неколку куршуми во...

Застреланиот фудбалер Мартин Јанушев починал од повредите добиени од неколку куршуми испукани во неговата глава, објави на Твитер Министерството за здравство. Тој бил донесен на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com