Таг: Марш

Мицкоски ќе маршира за правда, за СДСМ тоа е марш за...

,,Стравот и паниката од одговорност во ВМРО-ДПМНЕ ескалираа. Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе...

Стотици автобуси од внатрешноста како поддршка на маршот ,,ЗА европска Македонија“...

Голема колона поддржувачи на референдумот маршираа низ улиците на Скопје , за да дојдат пред седиштетото на ЕУ. Низ улиците може да се забележат стотици...

Заев: Жените се неопходни во сите процеси во општеството(видео)

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска присуствуваше на Маршот во чест на 8 март, што традиционално го организира Форумот на жени на СДСМ. Претседателот на...

Нашиот глас, наше оружје

,,Нашиот глас е наше оружје"- порача лидерот на социјалдемократите Зоран Заев обраќајќи се на крајот од протестниот марш, организиран од Граѓанска иницијатива и поддржан...

Илјадници граѓани од цела Македонија на маршот во Скопје

На ,,Партизанска" врие од народ. Граѓани од сите краишта на државата се пристигнати на граѓанскиот собир насловен ,,Борбата продолжува, гласот победува". Бучлеварот ,,Партизански одреди" од...

Граѓански марш-,,Борбата продолжува, гласот победува”

Денеска, во 14 часот пред просториите на СЈО на Рузвелтова, ќе започне големиот Граѓански марш поддржан од СДСМ и опозицијата. Со мототот „Борбата продолжува,...

Граѓански марш -,,Борбата продолжува, гласот победува”

Под мотото ,,Борбата продолжува, гласот победува" , на 11-ти Октомври, Денот кога се одбележува востанието на македонскиот народ, ќе се одржи граѓански марш. ,,Ве...

Ориѓански: Да, ќе појдам таму

,,Денеска, во 12 часот ќе се одржи прес во кино Култура по повод најавениот Марш за 11 Октомври, како симбол за борба против режимот....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com