Таг: масовно тестирање

Од денеска 5 конфекции во Штип се затворени, почнува масовно тестирање...

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Штип и Централниот кризен штаб, донесоа одлука од денеска да се затворат 5 конфекции во...

Во Сарај 41 заразен од коронавирус, градоначалникот бара масовно тестирање

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети, конечно се загрижи за состојбата со заразени од коронавирус во Сарај. ,,До вчера имаше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com