Таг: матка

Матка денеска!(фото вест)

Фото: Климентина Ивановска

МВР соопшти дека внукот на поглаварот на ИВЗ е уапсен по...

МВР денеска објави сувопарно соопштение со класичен полициски речник за вчерашнит инцидент на Матка, кога внукот на поглаварот на ИВЗ, Нерван Сулејмани...

Внукот на поглаварот на ИВЗ пукаше со пиштол при расправија на...

МВР потврди за а1он дека вооружениот инцидент на Матка денеска попладне околу 15 часот го предизвикал Мерван Сулејмани, внук на поглаварот на...

Се чистеше дното на езерото Матка

Со акција за подводно чистење на езерото Матка, на која присуствуваше и заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули,...

Дивите платформи на Матка добија и саксии со цвеќиња

Дрскоста на узурпаторите на кањонот на македонското национално богатство Матка, оди до таму, што наместо да ја урнат диво изградената платформа ,...

Малолетник осомничен за потметнување пожар во Долна Матка

На 03.08.2017 година околу 13,46 часот, во Единицата за известување и команда во СВР Скопје телефонски пријавено e дека во с.Долна Матка во близина...

Матка

by Ема Кушевска

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com