Таг: мајчин дом

Окупирани и уништени тревни површини околу Мајчин дом по воведување на...

Реонот околу Мајчин дом и Три бисери до неодамна беше еден од последните во Општина Аеродром, во кој паркирањето беше бесплатно и...

Празнична градежна тортура на парцелата кај ,,Мајчин дом“ во Аеродром

Жителите од општина Аеродром, кои живеат непосредно до градежната парцела до ,,Мајчин дом“ , се жалат дека катадневно трпат вистинска тортура од градежната механизација...

Аеродромци повикуваат на протест по продолжувањето на градбата на зградата кај...

Жители на Аеродром кои живеат околу Мајчин дом, не можат да се помират со изградбата на уште една деветокатница, на зеленилото кое во меѓувреме...

Парцелата кај Мајчин дом затворена од градежна инспекција

,,Издавам решение за стопирање на градбата кај Мајчин дом, бараме трајно решение за заштита на плацот. Силно ја поддржувам борбата за јавниот простор и...

Поради пропусти стопирана е изградбата на зградата кај Мајчин дом

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, на прес конференција пред малку објави дека е издадено решение за стопирање на градбата на зградата кај Мајчин...

Протест против изградба на нова зграда кај Мајчин дом, се турка...

Голем број жители на Аеродром излегоа на протест против изградба на станбен блок на местото на зеленилото кај Мајчин дом. Некои од нив се...

,,Златко Марин , каде се криеш? Оставка веднаш!“, му порачуваат жители...

Расте гневот кај жителите на Аеродром кои живеат во близина на Мајчин дом, каде почна да се гради голем комплекс згради, кои практично ќе...

Аеродромци гневни, се планира зафаќање на паркот за потребите на зградата...

Бројни реакции од жителите на булевар АСНОМ и другите улици кои гравитираат околу Мајчин дом кадешто рано утрината започна уништувањето на зеленилото за потребите...

Багерите пристигнуваат ноќе на парцелата кај Мајчин дом

Багерите за копање на темелите на деветокатницата на последното парче зеленило кај Мајчин дом, веднаш до тротоарот на булеварот, со засилено темпо се истовараат...

Аеродромци бараат Златко Марин веднаш да се повлече од функцијата

,,Златко Марин веднаш да се повлече од функцијата, затоа што не успеа да го исполни ветувањето кое го даде на Аеродромци! Парцелата пред Мајчин дом...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com