Таг: мекејн

Републиканскиот сенатор Џон Мекејн бара поголем ангажман на САД во Македонија

,,Не е во ничиј интерес да се распадне Македонија“, коментира влијателниот републикански сенатор од сојузната држава Аризона. „Потребен е поголем ангажман, посредување, во мошне динамичната...

Вучиќ страхува од прелевање на македонската криза во Србија(видео)

,,За стабилноста и мирот во регионот многу е важно на мирен начин да се реши проблемот со формирањето на владата во Македонија. Тоа за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com