Таг: Мерцедес

Тадиќ: Вучиќ лаже за мерцедесот, тој заедно со Рама, Ѓукановиќ и...

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, ги отфрли обвинувањата на актуелниот, Александар Вучиќ, дека исто како Груевски набавил скап мерцедес надвор од сите законски прописи. Вучиќ...

Портпаролот на Владата во живо на Твитер најави продажба на ,,Мерцедесот“(видео)

Само што заврши 43-тата #седница на @VladaMK со 159 точки на дневниот ред. Ви издвојувам неколку од денешните одлуки, пред официјалното соопштение. #Македонија#Macedoniapic.twitter.com/P959WDJHNf — Миле...

Се запали службениот ,,мерцедес“ на Милорад Додик(видео)

Службениот автомобил на претседателот на  Република Српска, Милорад Додик, се запалил заради прегреаност, известуваат ,,Независне Новине„. Додик бил на свеченост по повод отворање на амбуланта...

СДСМ:Груевски се луксузираше додека илјадници граѓани беа на прагот на сиромаштијата

Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ не се грижи за државниот имот, затоа така...

Наместо да даде задача на некој службеник кој го одржува возниот ред да го измие Мерцедесот, а Спасовски да брка криминалци, да фаќа трговија...

Блиндираниот ,,Мерцедес“ на Груевски има поминато само 57.000 километри(видео)

Од 2012 година до денес , скапиот луксузен и блиндиран ,,Мерцедес“ нарачан и правен специјално за поранешниот Премиер Никола Груевски, има поминато само 57.000...

Се продава мерцедесот на Тито за 3 милиони евра

Се продава мерцедесот во кој се возеше Јосип Броз Тито со неговата сопруга Јованка, секогаш кога отпоздравуваа на улиците низ Белград или кога пречекуваа...

Лав: Не го саботираме Хамилтон

Техничкиот директор на Мерцедес, Педи Лав, ги отфрли наводите дека моторот во болидот на Луис Хамилтон во трката за Големата награда за Малезија, минатиот...

Хамилтон: Доживеав огромно разочарување

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес Луис Хамилтон, рече дека повеќе нема да се осврнува на разочарувањето во Малезија и проблемите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com