Таг: меси

Меси стигна до шестата „Златна копачка“ во Европа

Аргентинецот Лионел Меси ја освои “Златната копачка“ на Европа оваа сезона што е шеста за него во кариерата.

Жозеп Бартомеу: Барселона се подготвува за „живот после Меси“

Претседателот на Барселона, Жозеп Бартомеу во изјава за радио „ББЦ“ потенцираше дека неговиот клуб е свесен дека по заминувањето на Меси...

Меси е во составот на Барселона за мечот со Реал Мадрид

Меси ке биде дел од „ЕЛ Класико“ утре во рамки на Купот на Кралот. Барселона го објави списокот на играчи...

Меси продолжува во голгетерски ритам, и оваа сезона над 20 голови

Лионел Меси несомнено е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, игра константно добро, голгетерски секогаш на висината на задачата, 11....

Меси: Заборавивте дека ние сме Барселона

Еден од најдобрите играчи во светот, Лионел Меси по победата против Севиља од 6-1 и пласман во полуфиналето на Купот на...

Обожовател на Меси од Индија се самоубил поради поразот на Аргентина

Мундијал во Русија ја зема првата жртва и тоа во Индија. Дину Алекс, голем навивач на Меси од Индија, извршил самоубиство откако го одгледал...

Нова закана од ИСИС – ,,ќе им ги пресечеме главите на...

Терористичката организација ИСИС (Исламска држава) објави пропаганден постер за Светското фудбалска првенство во Русија со закана дека ќе ги убие двајцата најголеми фудбалски звезди...

Во хотелот на Меси во Ибица ќе се организира журка...

Во хотелот во Ибица кој неодамна го купи ѕвездата на Барселона, Лео Меси, во октомври ќе се организира четиридневна забава само за жени. Журката...

Меси си подаде рака со Барселона, па се предомисли

По Нејмар, Барселона ризикува да остане и без првата ѕвезда Лео Меси. Имено, според шпанските медиуми, Меси одлучил да не стави потпис на договорот за...

Меси и Антоанела чекаат трето дете

  Ѕвездата на Барселона Лионел Меси и неговата сопруга Антонела Рокуцо чекаат трето дете. Аргентинскиот весник „Оле“ тврди дека Антонела е бремена во вториот месец. Лионел и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com