Таг: метла

Од понеделник ќе ,,игра метла“ низ Влада и јавните претпријатија

Премиерот и лидер на владината коалиција, Зоран Заев, на трибината во Охрид, доби громогласен аплауз од охриѓани, ветувајќи им дека, уште...

Мицкоски: Проблемот е до тој што треба да исчисти и се...

,,Не е до чистката, туку проблемот е до тој што треба да исчисти, името му е Зоран Заев“-пишува на фБ лидерот...

Драган Спасов Дац му подари метла на Заев за чистката по...

На трибината во Карпош, актерот Драган Спасов Дац пред присутните излезе со метла и му ја подари на претседателот на СДСМ, Зоран...

Уште еден протоколарен скандал-црвениот тепих се метеше пред нозете на Џејмс...

  Иако беше познато со денови дека американскиот државен секретар за одбрана, Џејмс Матис, доаѓа во посета на Македонија, протоколот и овојпат беше неподготвен. Неверојатно, но...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com