Таг: метју палмер

Спасовски на средба со Палмер во Брисел, поздравено е донесувањето на...

На средбата со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, со македонскиот...

Метју Палмер е именуван за Специјален претставник на САД за Балкан

САД се враќаат на Балканот. Со наслови со ваква порака е објавена најновата одлука на СД. Заменик на помошникот...

Метју Палмер е српски зет и одлично зборува српски јазик

Заменик на помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер,  е српски зет. Ова на заедничката прес конференција го откри српскиот претседател, Александар Вучиќ, кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com