Таг: меј

Британскиот Парламент по третпат го отфрли планот на Меј за...

Договорот за излез на Велика Британија од Европската Унија по третпат е отфрлен од британските парламентарци. Со 344 гласови...

Британските парламентарци го отфрлија Брегзит на Тереза Меј

Голем пораз на британската премиерка Тереза Меј во парламентот. Со огромно мнозинство парламентарците го отфрлија планот за излегување на Британија од ЕУ.

Мицкоски ѝ се пожалил на британската премиерка дека Владата нема демократски...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска (17 мај 2018 година) оствари средба со британската премиерка Тереза Меј.  На средбата стана збор за актуелната политичка и...

Шекеринска ја пречека британската премиерка Тереза Меј(видео)

Фотографии и видео инсерти од пречекот на скопскиот аеродром на премиерката на Велика Британија, Тереза Меј од страна на вицепремиерката Шекеринска. ak

В.Британија-избори:Корбин ја повика Меј да поднесе оставка

Лидерот на лабуристите ја повика актуелната Премиерка  Тереза Меј, да поднесе оставка, затоа што го изгуби апсолутното мнозинство во британскиот Парламент по вчерашните избори. Според...

Прва државничка средба на Трамп со Тереза Меј

Британската премиерка Тереза Меј е првиот странски државник кој е пречекан во Белата куќа од претседателот Доналд Трамп. Трамп на заедничката прес конференција рече...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com