Таг: мигранти

Во српски контејнер со отпaд во Пaрaгвaј се пронaјдени остaтоци од...

Пaрaгвaјски претстaвници нa Влaдaтa соопштијa декa се откриени телa нa мигрaнти во фaзa нa рaспaѓaње во прaткa со отпaд од Србијa откaко...

Двајца мигранти загинаа во крвава пресметка меѓу неколку спротиставени групи во...

Двајца мигранти загинаа, а 18 се повредени во масовна и крвава тепачка меѓу големи групи мигранти во близина на Бихаќ, соопшти ...

По големиот пожар на островот Лезбос мигранти ги запоседнаа и локалните...

Повеќе од 12.000 мигранти останаа без никакво сместување на грчкиот остров Лезбос откако изминатите ноќи во два пожари изгоре целиот бегалски камп...

Со „ауди Q7“ превезувале 12 мигранти, па направиле сообраќајка со смртни...

На 16.08.2020 во 22.30 часот на магистралниот пат Струмица - Штип, кај клучката Радовиш, патничко возило „ауди Q7“, со скопски регистарски...

На српско-унгарската граница пронајдени мигранти во мешалка за бетон

На граничниот премин Хоргош на српско-унгарската граница, царинарниците останаа вчудовидени од глетката. Открија 3 мигранти скриени во камион мешалка...

Цвета шверцот со мигранти, секојдневни сообраќајки по што возачите шверцери бегаат

Седум мигранти се повредени откако синоќа околу 20:50 часот се превртело комбе со битолски регистарски таблички на магистралниот пат Струмица-Валандово, кај крстосницата...

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница поради зголемен наплив...

На денешната седница на Владата е разгледана информацијата по однос на записникот од Шестата седница на Управувачкиот комитет за координација и управување...

Во меѓусебна пресметка настрадаа двајца мигранти во Босна и Херцеговина

Во близина на Цазин во Б и Х , попладнето околу 17 часот дојде до голем инцидент меѓу повеќе мигранти.

Војска ги чува мигрантските кампови во Шид

На барање на локалното население, по наредба на Врховниот командант на војската на Србија, Александар Вучиќ, од денеска војници ги чуват...

Турција ги врати мигрантите од грчката граница и ги смести во...

Турската Влада денеска со повеќе автобуси ги повлече мигрантите од грчката граница на кои претходно им помогна да дојдат тука и да...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com