Таг: Милано

Нацоски со апел од Милано: Драги мои Македонци, седете дома!

Оперскиот пејач, Благој Нацоски, кој живее и работи во Милано, упати видео апел да се сфати сериозно ситуацијата со коронавирусот.

Обновено:Патничката од Милано нема корона вирус

Резултатите на пациентката која вечерва беше тестирана на корона вирус на Инфективната клиника во Скопје се негативни. Ја следиме ситуацијата, постапуваме...

Италијанскиот вицепремиер Салвини формира ,,суверенистичка“ коалиција Десна интернационала

На голем собир на плоштадот во Милано, на кој се очекуваат најмалку 100.000 луѓе, италијанскиот потпретседател на владата, Матео Салвини најави формирање...

ВИДЕО: Инвазија на „Џузепе Меаца“, околу 15.000 навивачи на Ајнтрахт

Интер и Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го играат реваншот од осминафиналето во Европа лигата.

Хуманитарен тениски спектакл во Милано

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше подобар од шпанецот Рафаел Надал во тенискиот меч со хуманитарен карактер одржан во италијанскиот град Милано. Пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com