Таг: милка бабовиќ

На 93 години почина Милка Бабовиќ

Единствениот југословенски глас, препознатливата коментаторка на лизгање на мраз, Милка Бабовиќ, почина на 93 години во Загреб, јави Н1.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com