Таг: минесота

Војска на улиците на Минеаполис по хаосот и демонстрациите поради убиството...

Гувернерот на Минесота прогласи вонредна состојба во оваа американска сојузна држава по бурните и насилни демонстрации поради убиството на Џорџ Флојд, кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com