Таг: минималец

Градоначалникот Шилегов разликата од минималната плата ќе ја уплати во фондот...

По денешната одлука на Уставен суд да поведе постапка за уставноста на решението на Владата на именуваните и избрани функционери за време...

По 560 евра месечно за невработените во Финска

Со почетокот на годината во Финска стартуваше експерименталниот период на новата социјална програма со која е предвидено на невработените да им се дава минимална...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com