Таг: минск

Лукашенко со автоматска пушка се движи пред својата резиденција(видео)

Униформиран и со автоматска пушка во рака, вака белорускиот претседател, Александар Лукашенко, се симна од хеликоптерот и се упати кон својата резиденција...

Жестоки демонстрации во Минск по шестата ,,победа“ на Лукашенко(видео)

Втора вечер се протестира на плоштадот во Минск откако вчера актуелниот претседател Александар Лукашенко прогласи победа шеста по ред.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com