Таг: минусни температури

Утринските температури во Македонија под -10 степени

Утрината на Попова Шапка се измерени -19 степени. Ниските температури се проследени со студен ветер, кој се уште го разнесува снегот кој наврна пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com