Таг: мирковци

Со теренско возило поминал низ коледарски оган и прегазил двајца славеници

На 06.01.2018 година околу 01.40 часот во с.Мирковци, скопско, на место викано „Горно Маало“, каде по повод Бадник имало запалено оган и биле присутни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com