Таг: митаноски

Митаноски: Отидов во Вевчани да му честитам на градоначалникот затоа што...

Вечерва(10.11.2017) бев во Вевчани на отворањето на изложбата - уметнички фотографии, со наслов „Часовникот“, на мојот пријател Анастас Ќушкоски, вевчанец, голем ерудит, познат драмски...

Митаноски: Владата мора да реагира за финансиската помош од Косово за...

,,Одлуката на косовската влада, да издвои по 10 илјади евра за сите загинати, или осудени за терористичкиот чин во кумановско "Диво насеље" (сеедно што...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com