Таг: митрополит

Над 200 доктори и медицински персонал загрозија цел Клинички центар во...

Најмалку 200 доктори, медицински сестри и друг персонал, излегоа по ходниците и пред Клиничкиот центар во Подгорица за да го испратат на...

Верници се простуваат од митрополитот Амфилохие со бакнување и без почитување...

Илјадници православни верници чекаат во редици пред Цетињскиот манастир да се простат од митрополитот црногорско-приморски Амфилохие, кој вчера почина од Ковид 19.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com