Таг: мијанмар

Невиден масакр во Бурма над муслиманите Рохиња

Вознемирувачки фотографии пристигнуваат деновиве од Бурма, коишто сведочат за страшно злосторство, кое  го спроведуваат безбедносните сили на Бурма, по наводен напад врз полицијата од...

Полициска бруталност врз муслиманско малцинство предизвика бес во светот

Власта во Мијанмар спроведува истрага по објавувањето на едно видео на кое се гледа како полицајци брутално претепуваат припадници на муслиманското малцинство во оваа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com