Таг: млади

Што се случува со нашите деца?

Пишува: Емилија Лазаревска Ова прашање си го поставувам катадневно при секое мое поминување покрај клупите...

Парковите како поле за (не)културен натпревар меѓу младите

Време денешно, време сегашно, време на корона. Образовните институции не работат, но затоа парковите се пуштени на турбо. Секој божји ден, секоја...

Филипче: Младите имаат клучна улога во надминување на пандемијата Ковид 19

,,Не е тешко: Се носи маска, се држи дистанца, се дезинфицираат рацете. Младите имаат клучна улога во надминување...

Журки и дружење по паркови може, школо не!

Земјите во регионот, но и пошироко, подготвија протоколи во текот на летото и ја стартуваа школската година и...

Полицијата немоќна пред стотици млади агресивни и пијани Германци во Штутгард(видео)

Изминатите две ноќи од викендот во Штутгард поминаа немирно, агресивно и неконтролирано. Стотици млади собрани по парковите во градот,...

Отворена канцеларијата на Претседателот за сите млади во земјата

,,Млади Хаб“ е новата канцеларија на Претседателот на РСМ отворена на истото место кадешто беше канцеларијата на поранешниот Претседател Иванов која беше...

Петрушевска: Ретки се тие глумци што полнат сали, но тоа нема...

,, Одамна не ме интересира што прават сите оние кои сакаат да се покажат себеси на најтривијален возможен начин.Не ја прифаќам омразата...

Силјановска: Тага и бес затоа што ги избркаа најдобрите млади луѓе

,,Тага и гнев ме исполнуваат кога ќе помислам дека нашите најдобри и најспособни млади луѓе се распослани по белиот свет во потрага...

Двајца млади од Србија загинаа во судир со полициски автомобил во...

Во сообраќајната несреќа што се случи пред неколку дена близу Франкфурт, кога дојде до судир меѓу полициски и цивилен автомобил, загинаа двајца...

Македонци на листата на успешни млади на Форбс

Македонија повторно се најде на ,,30 под 30“ на листата на Форбс за 2019. На 12 февруари, со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com