Таг: мобинг

Ида Протугер: ДУИ врши мобинг врз министерката Царовска

Заев да го седне коалицискиот партнер и да ги прибере министрите од ДУИ затоа што ова што ѝ го прават на...

Главниот внатрешен ревизор на УКИМ доби отказ од ректорот

    Од страна ректорот на Универзитетот ,,Кирил и Методиј“, проф. д-р Никола Јанкуловски, донесена е Одлука  за давање на отказ на договорот за вработување на...

Владимир Панчевски е осуден за мобинг

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, е осуден за вршење мобинг врз вработен во времето кога ја извршуваше функцијата. Пресудата ја...

Илија Димовски секое прашање ќе го смета за мобинг

Прекината e собраниската расправа на која на дневен ред се пратенички прашања. Пратеникот и координатор на пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ Илија Димовски, процедурално побара...

Јанева го напушти Собранието

Специјалната обвинителка Катица Јанева попладне ја напушти расправата на Комисијата за политички систем заради работни обврски и рече дека нема веќе да се враќа....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com