Таг: модерна

Вакцината против Ковид 19 на американската ,,Модерна“ е ефикасна 94,5 насто

Вакцината против корона вирусот произведена од американската компанија за биотехнологија ,,Модерна“ е ефикасна 94,5 проценти, пренесува Си-Ен-Ен. Според изјавата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com