Таг: Модриќ

Кандидати за најдобар фудбалер на светот: Роналдо, Суарез, Меси …

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) објави листа од 23 кандидати, кои влегле во потесен избор за најдобар фудбалер на светот за тековната година. Во „одбраното...

Модриќ успешно опериран

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид соопшти дека играчот од тој клуб Лука Модриќ денес е успешно опериран. „На Лука Модриќ успешно му е, артроскопски, оперирано левото...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com