Таг: молдавија

20.000 документи докажуваат организирана криминална спрега при издавање бугарски државјанства

Истражните бугарски органи откриле во Државната агенција за Бугари во странство,  околу 20.000 преписки држени во фиока за посредување при добивање на  документи со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com