Таг: молитвен појадок

Кирацоски во Вашингтон на Молитвен појадок и на средба со амбасадорот...

Генералниот секретар на Социјадемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски  присуствуваше на традицоналниот Молитвен појадок во Вашингтон, заедно со претставници на повеќе од 160 земји...

Мицкоски и Ѓорчев беа на Молитвен појадок во Вашингтон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (08 февруари 2018та година) заедно со членот на Извршниот Комитет, Влатко Ѓорчев присуствуваше на 66-тиот молитвен  појадок кој...

ВИДЕО: Трамп на Молитвениот појадок зборуваше за нации што ја...

  Новиот американски претседател Доналд Трамп на Молитвениот појадок што се одржа по 65 пат во Вашингтон и на кој присуствуваат преку 3000 гости од...

На молитвениот појадок во Вашингтон првите луѓе на ,,Алкалоид”, ,,Триглав осигурување...

На 65 традиционален Молитвен појадок во Вашингтон годинава присуствуваа генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов со сопругата Емилија, извршниот директор на „Триглав осигурување“, Ѓорѓе...

Политичката криза ги остави без молитвен појадок

Нема информација дали некој политичар од Македонија годинава ќе присуствува на традиционалниот молитвен појадок што веќе 65 години се организира во Вашингтон како манифестација...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com