Таг: моника талеска

Промовирана монографијата ,,Старите занаети во Прилеп“ од Моника Талеска

Монографијата со наслов „Старите занаети во Прилеп“ на авторот Моника Талеска, ја доживеа својата промоција во фоајето на Центарот за култура...

Малодушноста и бедата на режимското новинарство

Се случи еднаш во градот, што режимот го претвори во касаба!   пишува:Моника Талеска Да одлучиш да го трампаш својот професионален дигнитет, човечки интегритет за пари е...

Моника Талеска:ВМРО ДПМНЕ, сите да се соберете ја немате силата и...

Ви ја пренесуваме содржината на денешната прес конференција на Моника Талеска, која одговори на нападите на ВМРО ДПМНЕ дека како шеф на кабинет на...

ВИДЕО: Кога пропагандата ќе убеди граѓани дека коалиција ДПМНЕ-ДУИ е добра,...

Силата на пропагандата што ја спроведува ВМРО ДПМНЕ дефинитивно има резултати, но и и почва на овие простори. Колешката Моника Талеска за Цивил медиа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com