Таг: москав

Исчезна мексикански навивач во Москва

Франциско Хавиер Мата Санчез, навивач на мексиканската фудбалска репрезентација е исчезнат во Москва. Пријатели на младиот човек велат дека со него не стапиле во...

Во Москва измерени -30 степени

  Поларните температури, снег и мраз ја оковаа скоро цела Европа . За Русија се вообичаени ниски температури, но руските медиуми известуваат дека во Москава...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com