Таг: моторџии

Корона лудило по парковите и на булеварите

Преполни паркови во ноќните часови, галама, забави, викотници, бркотници и гласна музика. Се разбира и многу, многу алкохол, празни шишиња и отпадоци...

Заедничка работна група ќе реши за евентуалното наплаќање паркинг за мотори

Заедничка работна група ќе ги решава недоразбирањата на релација Град Скопје , градоначалник и моторџиите од Скопје, кои се незадоволни од идејата да плаќаат...

Спасени тешко повредени двајца полски моторџии

Две екипи хирурзи и друг персонал од Специјалната болницата  Св.Еразмо во Охрид им ги спасија животите на двајца тешко повередени туристи од Полска,  кои возејќи...

Моторџиски клуб ,,Антички Македонци“ од Перт и потомците на Александар...

Македонските иселеници во далечната Австралија ги тресе античка треска. Тие се повеќе стануваат дел од модерната антиквизација популаризирана од партијата ВМРО ДПМНЕ и од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com