Таг: мраз

Десетици автомобили пропаднаа откако се стопи мразот над Пацификот во Владивосток(видео)

Приватна видео снимка од Владивосток во заливот Воевода на Пацификот (Тихи Океан), кружи на социјалните мрежи, на која се гледа неверојатна глетка.

Во Канада топлата вода смрзнува, а во Америка ајкулите и Нијагарините...

Од Америка пристигнуваат информации за екстремно ниски температури во повеќе делови низ државата. Си-Ен-Ен известува дека на крајбрежјето во сојузната држава Масачусетс, се пронајдени...

Неверојатни снимки од замрзнатиот Дунав крај Белград

Белграѓани не паметат ваков обем на замрзнатост на меѓународната река Дунав. Власта во Србија со денови не може да се справи со огромните површини...

Заледениот Дунав се растопува

  Со зголемување на температурата, дојде до растопување на големи делови од Дунав кои беа под мраз. Тоа направи проблеми, бидејќи сплавовите почнале да се...

Видео приказна за Балканот и ледената прекривка

Целиот Балкански полуостров е окован со ледена прекривка. Замрзнати се реките и езерата во Србија и во Македонија, змрзнува морето во Далмација. Дубровник и...

Дојранско езеро оковано со мраз

70 проценти од Дојранското езеро е замрзнатао. Како што се гледа од фотографиите што ги објави порталот Југоинфо, мразот направил неверојатни форми на дрвјата,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com