Таг: мрак

ВМРО ДПМНЕ: Откако е СДСМ на власт владее тотален медиумски мрак...

Дурловски, Илиевски, Јовановски, Чавков, Дамовски и останатите притворени патриоти не се терористи! Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и полициските службеници не се терористи! Да си...

,,Мрак“ од Ристо Лазаров објавена на српски јазик

Угледниот белградски ,,Архипелаг" ја објави на српски јазик претпоследната поетска книга на Ристо Лазаров, само шест месеци по нејзиното појавување на македонски јазик. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com