Таг: мтв

Спасовски за МТВ: Функционерите на ВМРО ДПМНЕ имаа добар старт во...

,,Наша определба е да работиме во интерес на граѓаните, и ако министрите на ВМРО-ДПМНЕ ги имаат истите мотиви нема да има проблем...

ЗНМ: Водителката во МТВ Гордана Ѓорчева не смеела да води партиски...

Здружението на новинарите на Македонија ја повикува Македонската радио телевизија да го истражи случајот каде нивната вработена новинарка Гордана Ѓорчева, на 18-годишнината...

Ирена Ристиќ и пријателите му го исчистија ѓубрето на МВР кај...

Актерката и граѓанска активистка, Ирена Ристиќ и нејзините пријатели од движењето не биди ѓубре, уште еднаш им ја завршија работата на Град...

Поради пукнат хидрант во делот на МВР, поплавени просториите во МТВ

Службата за општи и заеднички работи во целост ја санираше состојбата со поплавените простории во Македонската радио телевизија. Освен исцрпување на водата...

СДСМ ја обвини МТВ дека на Илинден шири антидржавни пораки и...

,,Националниот јавен сервис МТВ, денеска, на големиот државен празник 2 август – Денот на Републиката, емитуваше програма преку која упатуваше пораки спротивни на националните...

Раководството во заминување објави интерен оглас за Одговорен уредник на МТВ

  Актуелното раководство на МРТВ, уште пред да почнат реформите во оваа национална телевизија, реши пред Нова Година, но што е уште поважно, пред напуштање...

24 часа програма на албански јазик на вториот и четврти тв...

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски, денеска учествуваа на дебатата...

МРТ: Сегашниот менаџмент исплаќа долгови од пред 2012 година

„Јавното радиодифузно претпријатие Македонска радио телевизија по повод објавените наслови во неколку медиуми, би сакала да даде известување за фактичката состојба по однос на...

МТВ најави ,,потпушување“ на Договорот за добрососедство

Јавниот сервис МТВ денеска не вршеше директен пренос на потпишувањето на меѓудржавниот договор меѓу Македонија и Бугарија, туку раководството реши да известува одложено за...

Трајковски:Со подметнати наслови злоупотребуваат професионална емисија за да докажат дека со...

,,Видете како гнасниот ,,Курир“ ја злоупотребува и изместува реалноста. Една високо професионална емисија што ја снимивме на почетокот на деведесетите години, во тешки и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com