Таг: музеј на албанска азбука

Со молотови коктели нападнат Музеј на албанска азбука во Битола

Рано утрината Музејот на албанската азбука во Битола бил нападната со три молотови коктели фрлени од неколку лица кои потоа избегале. Како што изјави директорот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com