Таг: музеј на вмро

ВМРО ДПМНЕ не го дава Музејот на ВМРО и жртвите на...

  СДСМ  во минатото, а и сега покажува дека не само што не се грижи за македонското културно наследство, традиција и историја, туку и дека...

Започна процесот на преиспитување на оправданоста за постоење на Музејот на...

Министерството за култура ја известува јавноста дека работната група формирана за  преиспитување на  општествената и стручната оправданост на постоењето на  НУ ”Музеј на  македонската...

Светски Mакедонски Kонгрес организира заедничко гледање на инаугурацијата на Трамп

Светски Македонски Конгрес на Тодор Петров организира заедничко гледање на телевизија на инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп. Дружењето е закажано во Музејот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com