Таг: музика

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ им пуштаа чочек на членовите на Владата...

  Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ по бојкотот на работата на Собранието , на своето прво учество на седницата за пратенички прашања на членовите на Владата им...

Музичари-странци ги доловија ,,Боите на македонската музика“ во амбасадата во Вашингтон

На 4 април (среда), Форумот за демократска Македонија, заедница на иселеници од Македонија, го одржа настанот „Боите на македонската музика“ во просториите на Амбасадата...

Со Баховата ,,Воздух” против дивата депонија во Тетово

Деценискиот проблем со кој се соочуваат жителите на Тетово, за младите музичари беше предизвик да одговорат на свој начин. Уметници оригинално протестираа против...

Без ,,домашна” музика на медиумите

Од денеска на македонските радио и телевизиски станици не може да се слушне македонска и српска музика. ЗАМП забрани емитување на песни од домашни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com