Таг: мукоски

ВМРО ДПМНЕ во собраниски ринг со ВМРО ДПМНЕ независна пратеничка група

Законот за Јавно обвинителство по вторпат направи ѕвезда од Крсто Мукоски. Првпат кога ја отвори тешката врата на Собрание на 27 април...

Амнестирани се пратениците кои треба да ги гласаат уставните измени

Првите амнестии коои поминаа во судот на предлог на обвинителството се на пратениците кои треба да гласаат за уставните измени кон средината...

Заев му простил на Мукоски, а очекува Законот за амнестија да...

  ,,Веројатно самиот Закон(за амнестија) ќе испрати порака за помали казни дури и за тој(Мукоски), значи амнестија за сите што не учествувале во насилство и...

,,JE SUIS KRSTO“, Јас сум Крсто, Крсто Мукоски

На протестите пред судот за поддршка на обвинетите за дваесет и седмо априлските настани од минатата година, имаше транспарент на кој пишува ,,Јас сум...

На 6 пратеници од ВМРО ДПМНЕ им е одземен имунитетот на...

Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со 5 гласови  изгласа одземање на пратеничкиот имунитет на Крсто Муковски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешеска, Сашо Василевски од...

Приведени пратениците Мукоски, Пешевска, Арнаудов, актерот Јовановски и Чавков

Рано утрово МВР спроведува голема полициска акција со приведување на повеќе активни учесници во крвавите настани на 27 април во Собрание на РМ: Според се...

Новинарите чекаа, Јавно обвинителство демантира дека Мукоски и Василевски се повикани...

Јавно обвинителство ја демантираше веста објавена во некои медиуми, дека пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василевски, се повикани да дадат изјави...

Генералниот секретар Рашковски најави голем скандал со фирма на братот на...

Генералниот секретар на Влада, Драги Рашковски, најави голем скандал, којшто ќе биде обелоденет деновиве, со фирма на братот на пратеникот Крсто Мукоски. Тој открива...

Мукоски бега од новинарите и негира дека ги отворил вратите за...

Крсто Мукоски, еден од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, кој според очевидците на 27 април вечерта ја отворил вратата на Собранието за да влезат демонстрантите, негира...

Фирма на таткото и братот на пратеникот Мукоски за две години...

Пратеникот на СДСМ Љупчо Николовски, кој претходно во техничката влада беше замемник министер за земјоделство, од собраниска говорница му се обрати на Крсто Мукоски...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com