Таг: муслимани

Врховниот суд ја поддржа одлуката на Трамп за забрана за влез...

Врховниот суд на САД  ја поддржа  одлуката на претседателот Доналд Трамп за забрана за влез на граѓани од неколку, главно, муслимански земји.Со тоа Судот...

Протестен меморандум на State Department против одлуката на Трамп

Околу 900 вработени во американскиот Стејт Департмент потпишале интерен протестен меморандум во кој го изразуваат своето незадоволство и несогласување со уредбата на претседателот Доналд...

Трамп ги менува непослушните и ги прогласува за предавници

Американскиот претседател Доналд Трамп ја смени главната државна обвинителка  Сели Јејтс која се спротистави на неговата антиимиграциска политика. Јејтс беше вршител на должност главен државен...

Убиено момче за две кока-коли и демолирани ориентални ресторани во...

Полската полиција ги надгледува сите ориентални ресторани во земјата по нередите во градот Елка заради убиството на едно 21 годишно полско момче за време...

Полициска бруталност врз муслиманско малцинство предизвика бес во светот

Власта во Мијанмар спроведува истрага по објавувањето на едно видео на кое се гледа како полицајци брутално претепуваат припадници на муслиманското малцинство во оваа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com