Таг: муслимански верници

Отворањето на ,,Св. Софија“ за муслиманите со пренос во живо, разглас...

Првата муслиманска молитва во ,,Аја Софија“(СВ. Софија), црквата музеј во Истанбул, која со одлука на Уставниот суд на Турција повторно стана џамија...

Поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи им го честиташе Фитр Бајрам на...

Во честитката на Реисул Улема на ИВЗ во РСМ по повод Фитр Бајрам 2020 год се вели дека...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com