Таг: мустафа надаревиќ

Почина глумецот Мустафа Надаревиќ

Во 77 година од животот почина глумецот Мустафа Надаревиќ. Надаревиќ беше познат ширум просторите на поранешна Југославија.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com