Таг: мухамед зекири

СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на СДСМ

Во серијата поддршка за лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посебно по јавувањето на поранешниот лидер, Бранко Црвенковски, кој побара да се оградат...

Зекири пред 3 дена гостуваше во ТВ 24 и го критикуваше...

Пред три дена, потпретседателот на СДСМ во тв дуел на ТВ 24 вести, кога уште не знаеше дека и самиот е позитивен...

Мухамед Зекири објави дека тој, сопругата и тримесечната ќерка се позитивни...

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, на својот Фб профил објави дека тој, неговата сопруга и тримесечната ќерка се позитивни на коронавирус.

Мухамед Зекири и Бисера Јордановска добија ќерка

,,Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќеркичка ❤️❤️❤️🤲🏻🤲🏻🤲🏻На овој свет денеска дојде Далиа Нани Зеќири, 50...

Зекири:ДУИ и ВМРО ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

Пратениците на СДСМ упатија остри критики кон коалицискиот партнер ДУИ. Тие порачуваат дека однесувањето на спикерот Талат Џафери и неговото тактизирање со...

Зеќири ќе се повлече од политиката доколку се докаже барем една...

,,Доколку би докажал само една од серијата клевети што ги искажал на моја адреса градоначалникот на Сарај и поранешен министер за правда...

Зекири: На Тимоние главен брифер му е поранешниот советник на Иванов,...

Пратеникот на СДСМ, МУхамед Зекири, во вчерашната емисија на ТВ 24, рече дека Франција направила историска грешка со Македонија. Тој се надева...

Зекири до Мицкоски:Помислив дека ќе кажете дека за малку ќе се...

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, со иронија му одговори на лидерот на ВМРО ДПМНЕ,Христијан Мицкоски, а во врска со неговите изјави дека...

Зекири: Џафери и ДУИ да објаснат зошто го спасија побратимот Вељановски

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири на својот ФБ профил го коментираше вчерашното негласање за одземање на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељановски.

Зекири до Камчев: Може да кажувате што сакате, но од одговорност...

,,Орце Камчев и сличните на него е најдобро да молчат и да одговараат за сите злодела направени на Македонија и нејзините граѓани!!! Можете што сакате...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com