Таг: навивачи

Навивачите на Динамо помогнаа при транспортот на новороденчињата во Загреб

Неверојатна слика од Загреб, кој утрината беше погоден со силен земјотрес. Фото: index.hr Навивачите на...

Нацоски: ,,Теrme di Caracalla“ во Рим го одбија и Ерос Рамацоти…

Не стивнуваат реакциите по шокот што го приреди Артан Груби со ,,окупацијата“ и сквернавењето на храмот на уметноста, МНТ со непримерно и...

Полицијата спречи масовна тепачка меѓу полски навивачи и приведе стотици од...

Вчера Скопје беше опседнатото од полски навивачи кои дојдоа масовно да ја бодрат својата репрезентација која, патем ја совлада Македонија со 1:0.

Пијани навивачи на Вардар се истепаа меѓу себе во Келн(видео)

После натпреварот меѓу Вардар и Барселона во Келн и огромниот успех на нашиот тим, не можеше да помине сè како што треба,...

Фото: Македонските навивачи ја окупираа Љубљана

Македонија ќе има силна поддршка на „Стожице“ во Љубљана, околу 1500 ќе бидат присутни на натпреварот. Во центарот...

Навивачите се обединија, клубовите се алчни за пари

Навивачите на Ливерпул и Баерн Минхен се обединија на мечот од Лигата на шампионите, причина се скапите билети за мечевите од...

Поддржувачите на Иванов на Мечкин Камен извикуваа ,,мртов шиптар, добар шиптар“

Годинава се случи најскандалозната прослава на годишнината од Илинденското востание на Мечкин Камен. Претседателот Ѓорге Иванов, одржа говор полн со омраза и со хушкачки...

Навивачи со јајца ги гаѓаа фудбалерите на Јужна Кореја (ВИДЕО)

  Иако го победија светскиот шампион Германија со 2-0, репрезентацијата на Јужна Кореја беше елиминирана по групната фаза на Мундијалот во Русија. Јужнокорејците беа претставени...

Се тепаа српски и бразилски навивачи

Додека се играше фудбал, на трибини имаше вистинска војна на навивачите. Дошло до тепачка на неколку навивачи, но брзата реакција на обезбедувањето ги смирила. Фудбалерите...

Аргентина побара депортација на хулиганите кои претепаа хрватски навивач

Аргентина побарала од руските власти да ги приведат и експресно да ги депортираат четворицата хулигани, кои беа снимени како претепуваат навивач од Хрватска за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com