Таг: награда

Награда за членовите на Кризниот штаб за борба со пандемијата при...

Дипломатите Елеонора Тодоровска, Миа Димитровска, Јумни Сали, Драган Богдановски, Агим Муртезани, Срѓан Хаџи-Николов,...

Прва јавна активност на поранешниот претседател Ѓорге Иванов

Претседателот на македонско друштво ,,Илинден“-Тирана, Никола Ѓурѓај, пред два дена му ја врачи почесната награда ,,Илинден“ на д-р Ѓорге Иванов,...

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам

На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше врачена Светската награда за хуманизам Во...

Државната награда за публицистика и новинарство ,,Мито Хаџи Василев-Јасмин“ нема да...

Одборот за доделување на државната награда од областа на публицистиката и новинарството, при Министерство за култура, одлучи оваа 2019 година, наградата да...

Никола Димитров со признание за ,,Придонес кон европска интеграција на Западен...

По повод петгодишнината од основањето на порталот ,, Европски Западен Балкан“- europeanwesternbalkans.com , редакцијата ја доделува наградата за Придонес кон европската интеграција...

Влада на Република Северна Македонија ќе ги награди ракометарите со 500.000...

Премиерот Зоран Заев на средбата со РК Вардар, најави дека ќе предложи на седница на Влада да се доделат 500.000 евра како...

Град Скопје обезбеди 6 милиони денари награда за ракометарите, чартер лет...

ГРАД СКОПЈЕ СО 6 МИЛИОНИ ДЕНАРИ НАГРАДА, ЧАРТЕР-ЛЕТ И ОРГАНИЗИРАН ПРЕЧЕК ЗА РК ВАРДАР По предлог на градоначалникот Шилегов,...

ВИДЕО од Бин Ладен јуниор вреден еден милион долари

Американскиот Стејт Департмент нуди 1 милион долари како награда за „идентификување или лоцирање“ на Хамза бин Ладен - син на убиениот водач...

Пивара Скопје – лидер во постигнување на целите на одржлив развој

Награда од Обединетите НацииП Пивара Скопје ја доби годинешната награда „Предводници на целите за одржлив развој“ на Обединетите Нации....

На Заев и Ципрас им е врачена наградата за Придонес кон...

Врачување на наградата на Минхенската безбедносна конференција: Говор на премиерот, Зоран Заев:

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com