Таг: налог

Косовското обвинителство бара апсење на Милан Радоичиќ за убиство на Оливер...

Специјалното обвинителство на Косово, побара од Основниот суд во Приштина да издаде налог за апсење на Милан Радоичиќ, како еден од осомничените...

СЈО се жали на отежната соработка со Основен суд Скопје 1

Специјално јавно обвинителство во денешното соопштение се жали дека отежнатата соработка со Основен суд Скопје 1 и натаму продолжува. Не се прифаќа ниту едно...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com