Таг: напади

Асоцијација на специјализанти и млади лекари повикува на протест поради сѐ...

,,Доста е!На лудилото му нема крај! Ги повикуваме сите релевантни фактори, заеднички да излеземе на протестен собир кој нема...

Загинати и повредени во неколку одвоени напади во Лондон(видео)

Најмалку едно лице е убиено, а неколку се повредени при напади во централниот дел на Лондон. Првине комбе управувано од маж влетало во луѓе...

Опасна игра на ВМРО ДПМНЕ со малолетници

Наводно во име на народот, млади јуришници инструирани од гласни поддржувачи во медиумите блиски до ВМРО ДПМНЕ, одат по домовите, работните места или кафеаните...

Синоличка Трпкова: Олош како овде немам сретнато, може е време куферите...

,,Реков нема да се правдам, а ова е за нештата да бидат појасни : Ја изгубив мајка ми на 23 год, во врвот на...

Германија на нозе поради можен терористички напад

Полицијата во Германија сеуште трага по Јабер Албакр, дваесет и двегодишно момче од сириско потекло, во чиј стан во Кемниц беа пронајдени неколку стотици...

Сенатот надгласа вето на Обама

Американскиот Сенат денес убедливо го надгласа ветото на Барак Обама за законот кој ќе овозможи подигнување тужба против Саудиска Арабија за терористичките напади на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com